رنو در ایران می ماند

دسته بندی     داخلی ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
رنو در ایران می ماند

هنوز چند هفته ای از آغاز رسمی تحریم ها باقی مانده ولی بسیاری از خودروساز های خارجی همچون هیوندای  ، پژو سیتروئن و مزدا سریعا بار سفر بستند و عزم خود را برای رفتن جزم کردند ولی در این میان تنها خودروساز رنو بود که از این قاعده مستثنی شد . کارلوس گون برای چندمین بار در جمع سهام داران این شرکت از حضور در بازار ایران سخن گفت .

گون اعلام کرد حتی اگر نیاز به کاهش شدید فعالیت در ایران باشد باز هم فعالیت این کمپانی ادامه می یابد چرا که پس از باز شدن احتمالی این بازار در آینده ، این اقدام نتیجه بسیار مثبت و ایده آلی برای این خودروساز به همراه خواهد داشت. با توجه به خروج پژو سیتروئن در هفته های گذشته ، رنو به عنوان رقیب اصلی گروه PSA بر تصمیم خود مصمم و قطعا در آینده با برچیده شدن سفره تحریم ها از شرایط مناسب و پایدارتری نسبت به سایر خودروسازان برخوردار خواهد بود.

البته پیش از این خودروسازی رنو قصد داشت که با سرمایه گذاری 800 میلیون یورویی و با خرید سایت تولیدی بن رو ، فعالیت مستقل خود در بازار ایران را آغاز کند که با اتفاقات اخیر این اقدام عملا شرایط تحقق پذیری نخواهد داشت.

همچنین پیش بینی می شود تولید خودروهای کوئید، داستر ، تندر 90 و ساندرو به دلیل شرایط پیش آمده و سخت شدن نقل و انتقالات بانکی کاهش یابد. قطعا در آینده ای نه چندان دور و پس از گذر از تحریم ها کمپانی رنو از تصمیم عاقلانه خود نهایت بهره را خواهد برد.

 

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.