کاهش قیمت ساندرو در بازار

دسته بندی     داخلی ۰۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
کاهش قیمت ساندرو در بازار

خودروبانک : اتفاقات اخیر بازار خودرویی کشور شاید در جهان بی نظیر باشد. افزایش قیمت ناگهانی و بی منطق در تنها چند هفته و کاملاً بدون دلیل و افت قیمت همان خودروها در چند روز باز هم بدون دلیل و منطق! در این مقاله قصد داریم به رنو ساندرو  بپردازیم که در نمایندگی البته در صورت فروش قیمتی در حدود 55 میلیون تومان دارد اما در بازار آزاد قیمت آن در چند هفته اخیر حتی به بیش از 80 میلیون تومان نیز رسیده بود. قیمتی که بر پایه هیچ منطقی نمی توانیم آن را توجیه کنیم و هر روز شاهد افزایش قیمت این خودرو در بازار آزاد بودیم.
اما حال پس از چند روز افت قیمت خودروهای داخلی و البته خارجی را شاهد هستیم و رنو ساندرو  نیز جزو این دسته از خودروها بوده است. رنو ساندرو در همین چند روز گذشته افت قیمت مشهودی را تجربه کرد و در حال حاضر قیمت آن به حدود 74 میلیون تومان رسیده و زمزمه کاهش آن تا مرز 70 میلیون نیز در روزهای آتی به گوش می رسد. اما با توجه به قیمت کارخانه 55 میلیون تومانی، به نظر می رسد کماکان همین قیمت نیز بسیار بالا و بی معنا است و شاید رنج قیمتی کمتر از 60 میلیون تومان در بازار آزاد با توجه به نرخ اعلامی کارخانه معنا داشته باشد.
متاسفانه در چند ماه اخیر نه تنها قیمت خودروهای وارداتی بلکه بازار خودروهای داخل و تولیدی نیز بسیار نابسامان بوده و هیچ ارگانی جلودار این به هم ریختگی نبوده است. درست است که پس از چند هفته افزایش پی در پی قیمت ها، بالاخره در چند روز شاهد کاهش قیمت ها بوده ایم اما باز هم با قیمت های منطقی فاصله زیادی داریم و باید ببینیم که آیا در نهایت قیمت ها به صورت کامل به قبل از شروع افزایش ناگهانی قیمت ها می رسیم یا خیر؟

 

 

گزارش از خودروبانک

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.