هیوندای در پی مالکیت فیات کرایسلر

دسته بندی     خارجی ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
هیوندای در پی مالکیت فیات کرایسلر

هیوندای بزرگترین خودروساز کره در تلاش است که با خرید سهام فیات کرایسلر این غول خودروسازی را مالک شود.

همزمان با آستانه کناره گیری سرجیو ماریکونه از هدایت و رهبری فیات کرایسلر به عنوان مدیر عامل و از سوی دیگر با توجه به عدم میل و رغبت جان آلکان ، رییس هیئت مدیره و سهام دار عمده این خودروساز ، کره ای ها در صدد هستند که بتوانند با خرید قسمتی از سهام این خودروساز هدایت و مالکیت آن را برعهده بگیرند.

1.jpg?1485452528

قرار است پاول سینگر بنیان گذار شرکت سرمایه گذاری الیوت منیجمنت نقش اصلی را در ادغام این دو خودروساز ایفا کند. سینگر به عنوان سهامدار هیوندای و سرمایه گذار در صنایع ایتالیایی واسطه پیوند این دو شرکت خواهد شد.

ماریکونه بارها علاقه مندی خود را به ادغام فیات با شرکت های بزرگ همچون جنرال موتورز و پژو سیتروئن اعلام کرده بود. با توجه به اعمال تعرفه های سنگین برای واردات خودروهای اروپایی به آمریکا و از سوی دیگر وجود قرارداد تجارت آزاد مابین آمریکا و کره ای ها و با توجه به این نکته که فیات کرایسلر بر خلاف هیوندای تا به امروز سهمی در بازار آسیا نداشته است ، در حال حاضر هیوندای بهترین گزینه از دید مدیران و مسئولان فیات کرایسلر است که از طریق آن بتوانند بازار بزرگ آسیا و آمریکا را تصاحب کنند.

12497871_14437996319372_rId7.jpg

با ادغام فیات کرایسلر و هیوندای با تولید سالانه 11.5 میلیون دستگاه خودرو ، بزرگترین خودروساز جهان متولد می شود. باید دید  تصمیم مدیران این دو خودروساز به چه صورت خواهد بود.

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.