معرفی با کیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی

دسته بندی     داخلی ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
معرفی با کیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی

موضوع کیفیت خودروهای داخلی یکی از پرحاشیه‌ترین اخباری است که این سال‌ها در رسانه‌ها مطرح شده و اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی استخراج این آمار شاید مهم‌ترین ارگانی بوده که در این موضوع ایفای نقش می‌کند. آمارهای این ارگان دولتی دارای حواشی زیادی نیز بوده است که در ادامه به بررسی جدیدترین گزارش ماهانه این اداره می‌پردازیم.

به گزارش چرخان ، اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی از باکیفیت‌ترین و و بی کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخلی رونمایی کرد که طبق روال معمول بسیاری از این خودروها قابل پیش بینی بوده و معمولا تغییر چندانی ندارند ولی تغییرات اندکی نیز در این لیست نسبت به ماه‌های گذشته ایجاد شده است.

در گروه وانت‌ها و با قیمت زیر ۵۰ میلیون تومان، خودروی وانت تندر ایران‌خودرو توانست سه ستاره کیفی را از آن خود کند و رتبه اول وانت‌های بالای ۵۰ میلیون تومان نیز به مزدا کارا ۲۰۰۰ تک کابین تعلق پیدا کرد. شاید جالب است بدانید که پراید ۱۵۱ بالاتر از خودروهایی مثل آریسان ایران‌خودرو دیزل و وانت‌های‌ نیسان تک سوز و دوگانه سوز زامیاد قرار گرفته است!

بدیهی است که پژو ۲۰۰۸ ایران‌خودرو، نیومزدا ۳ شرکت بهمن موتور و سوزوکی گرند ویتارای شرکت ایران‌خودرو خراسان جزو بهترین خودروهای تولید داخل باشند که ۴ ستاره کیفی را از آن خود کرد‌ه‌اند. این خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان در ماه گذشته نیز موفق به کسب چهارستاره شده بودند.

در سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز خودروهای هیوندا ۲۰i کرمان موتور، هاوال H2 بهمن موتور و کیاسراتوی شرکت سایپا حایز ۴ ستاره کیفی شدند و توانستند رتبه‌های قبلی خود را حفظ نمایند.خودروهایی همچون تیگو ۵ مدیران خودرو و JAC-S5 کرمان موتور و هایما S7 اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان توانستند با کسب ۳ ستاره کیفی در رده‌های بعدی قرار بگیرند.

در رده قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان نیز تنها خودروی B30 ساخت شرکت بهمن موتور  موفق به کسب چهارستاره کیفی شده و خودروهایی همچون آریزو ۵ مدیران خودرو ، آریو اتوماتیک و آریو دنده‌ای سایپا بن‌رو، چانگان CS35 سایپا-سیتروئن و برلیانس H330 شرکت پارس خودرو صرفا موفق به دریافت سه ستاره کیفی شدند. بدترین خودروی این گروه نیز لیفان ایکس۶۰ کرمان موتور بوده است.

رده قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان که یکی از شلوغ‌ترین رده‌های قیمتی خودروهای داخلی در کشور محسوب می‌شود دارای خودروهای زیادی با چهار ستاره کیفی است که از جمله این خودروها می‌توان به رنو ساندرو و پارس تندر پارس خودرو و خودروهای پژو ۲۰۷ و پژو ۲۰۷ اتوماتیک، تندر ۹۰ پلاس و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک ایران‌خودرو اشاره کرد.

تیبا و ساینای شرکت سایپا-سیتروئن پایین‌ترین رده کیفی خودروهای داخلی را در این رده قیمتی دریافت کردند. در رده زیر ۲۵ میلیون تومان نیز تمام محصولات خانواده پراید سایپا حضور دارند که بدترین نوع پراید نیز گران‌ترین نوع آن یعنی ۱۱۱ بوده است.

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.